Що краще видалити молочний зуб чи лікувати?

Звичайно ж – лікувати! Мета наших дитячих стоматологів – зберегти зуб до його природної зміни. Раннє видалення молочних зубів веде до низки серйозних порушень: до утруднення прорізування основного зуба.

Своєчасне видалення молочного зуба не тільки не завдає шкоди маленькому пацієнтові, а й у багатьох випадках запобігає проблемам росту корінних зубів: таких, як їх зміщення в щелепі, ураження карієсом на ранній стадії росту.

при запущеній стадії карієсу, коли карієс перейшов у занедбаний періодонтит. Зуб видаляють, щоб хвороба не вразила зачаток постійного зуба. Батьки повинні пам'ятати, що карієс молочних зубів розвивається дуже швидко, тому дитину потрібно наводити на огляди до стоматолога з періодичністю один раз на 3-4 місяці.

Справа в тому, що у малюків занадто тонка емаль, яка схильна до різноманітних зубних недуг. До того ж у ранньому віці багато хто ще не вміє доглядати за зубами відповідним чином. При цьому, на думку Комаровського, для молочних зубів робити «запечатування» абсолютно марно і безглуздо.