Що робити при обмороженні кінцівок: ефективні способи лікування та перша допомога

Обмороження – це серйозний стан, який виникає при тривалому перебування в холодному кліматі або при контакті з дуже холодними поверхнями. Кінцівки – такі як руки, ноги, ніс та вуха – є найбільш уразливими частинами тіла при обмороженні. Якщо ви зазнали обмороження, важливо знати, як правильно реагувати і як допомогти своїм кінцівкам відновитися.

Початкові кроки

Коли ви помічаєте ознаки обмороження, перше, що потрібно зробити – це негайно вжити заходів для захисту своїх кінцівок від подальшого холоду. Знайдіть тепле місце та спробуйте зберігати свої кінцівки у теплі. Якщо можливо, використовуйте теплу воду для прогрівання обморожених ділянок. Важливо не використовувати гарячу воду, щоб уникнути опіків.

Догляд за обмороженими кінцівками

Після вжиття початкових заходів, дуже важливо почати доглядати обморожені кінцівки. Не тріть або масажуйте обморожені ділянки, щоб уникнути пошкодження тканин. Замість цього, трохи оберніть кінцівку м'якою тканиною, щоб пом'якшити дефіцит тепла.

Завітайте до лікаря

При значному обмороженні або якщо симптоми не зникають протягом короткого часу, обов'язково зверніться за медичною допомогою. Медичний фахівець зможе оцінити ступінь обмороження та запропонувати необхідне лікування. Не залишайте обморожені кінцівки без уваги, оскільки це може призвести до серйозних наслідків, включаючи некроз тканин.

Що робити при обмороженні кінцівок
Ступінь обмороженняСимптомиПерша допомога
Обмороження 1 ступеняШкіра почервоніла, набряклаПогріти кінцівку теплою водою, нанести сухе тепло
Обмороження 2 ступеняШкіра почервоніла, камені іноді відразу після подачі кінцівкиНегайно звернутися до лікаря, нанести сухе тепло, при необхідності прийняти знеболювальні препарати
Обмороження 3 ступеняШкіра біла, щільна, можливе витончення шкіриНегайно звернутися до лікаря, після цього обробити опікову рану, нанести сухе тепло
Обмороження 4 ступеняШкіра чорна, осередки некрозуНегайно звернутися до лікаря, після цього обробити опікову рану, нанести сухе тепло, прийняти знеболювальні препарати.

Перемістити постраждалого у тепле приміщення, зняти з нього одяг та взуття. Зробити огляд на предмет обморожень. Якщо симптоми вказують на наявність небезпечного стану, потрібно розтирати уражених. кінцівок зі спиртом. Потім руки чи ноги опускаються у прохолодну воду.

Що потрібно зробити при обмороженні кінцівки?

Негайно укрити пошкоджені кінцівки та ділянки тіла теплоізолюючим матеріалом (вата, ковдра, одяг) або накласти теплоізолюючу пов'язку (за допомогою підручних засобів), т. К. Зігрівання має відбуватися «зсередини» з одночасним відновленням кровообігу.

Що робити при обмороженні ніг у домашніх умовах?

Перша допомога при обмороженні: Піти з холоду. На морозі розтирати та гріти уражені ділянки тіла марно та небезпечно. 2. На уражену поверхню накласти теплоізоляційну пов'язкунаприклад, таку: шар марлі, товстий шар вати, знову шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину, обгорнути вовняною тканиною.

Яку мазь використовувати під час обмороження ніг?

Для лікування обморожень використовують такі кошти:

  • Пантенол.Діючою речовиною засобу є декспантенол. …
  • Аекол. Препарат є масляним розчином до складу якого входять вітаміни А, Е і К.
  • Актовегін. …
  • Альгофін. …
  • Вундехіл. …
  • Метилурацил.

Що робити під час обмороження пальців на ногах?

Якщо потерпілий має симптоми відмороження І ступеня, необхідно розігрівати пошкоджені ділянки масажними рухами, вовняною тканиною до почервоніння шкіри. Після цього накладають ватно-марлеву пов'язку. При наданні першої допомоги при відмороженні потерпілому дають гарячу їжу та тепле питво (наприклад, чай).