Що таке муковісцидоз?

Муковісцидоз – це системна патологія, яка обумовлена ​​мутацією гена трансмембранного регулятора муковісцидозу. Захворювання має спадковий характер. Симптоми муковісцидозу характеризуються ураженням залоз внутрішньої секреції та серйозними порушеннями у роботі органів дихання або шлунково-кишкового тракту.

Муковісцидоз (синонім – кістозний фіброз, від англ. cystic fibrosis) – спадкове захворювання, яке характеризується порушенням роботи залоз з утворенням густого слизу, який закупорює вивідні протоки залоз переважно в легенях, підшлунковій залозі, печінці та кишечнику.

Сам по собі муковісцидоз не заразний і є спадковим захворюванням. Однак ця хвороба часто буває пов'язана з присутністю в організмі хворих на мікобактерії Mycobacterium abscessus.

Чим небезпечний муковісцидоз Застій слизу в дихальних шляхах ускладнює дихання. Організм не отримує достатньої кількості кисню, через що виникає постійна слабкість, дитина погано росте та розвивається. Крім того, у в'язкому слизу легко затримуються і розмножуються хвороботворні бактерії.